Recykling Rejsu z Mazur do Warszawy przypłynie do Giżycka.

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową podróżnika ekologa Dominika Dobrowolskiego, który w ramach kajakowego Recykling Rejsu z Mazur do Warszawy przypłynie do Giżycka. Początek wyprawy 5 czerwca w Węgorzewie. Spotkanie z przedstawicielami lokalnych samorządów, mediów, organizacji pozarządowych i z mieszkańcami Giżycka odbędzie się 7 czerwca o godz. 10:00 na przystani Ekomariny w Giżycku (ul. Dąbrowskiego 14)

Podczas 2-tygodniowej wyprawy Dominik Dobrowolski zachęca do dbania o czystość jezior, rzek i Bałtyku. Głównym celem wyprawy jest bowiem apel do turystów przed wakacjami, aby nie śmiecili i dbali o czystość – wszędzie, gdzie będą odpoczywać, a szczególnie nad wodą.

Tym razem Dominik Dobrowolski płynie przez najwspanialsze w Polsce szlaki wodne, jakimi są Wielkie Jeziora Mazurskie, a następnie pokona Pisę, Narew i Bug, dopływając do Wisły i Warszawy, gdzie zakończy wyprawę 19 czerwca. Chce pokazać za pośrednictwem mediów i swojej strony internetowej wyjątkowe na skalę światową piękno polskich szlaków wodnych.

Wyprawa będzie relacjonowana na www.recykling-rejs.pl i na facebook.com/RecyklingRejs.

VII Recykling Rejs organizowany jest wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska, a parterem wyprawy jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

Dominik Dobrowolski od 6 lat realizuje projekt Recykling Rejs. Podczas wypraw kajakowych spotyka się codziennie z mieszkańcami odwiedzanych miast, lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość jezior, rzek, morza, brzegów i plaż oraz promując recykling. W tym roku także będą organizowane konferencje prasowe, akcje sprzątania i spotkania z mieszkańcami w marinach, które podróżnik odwiedzi, i na które już serdecznie zaprasza.

Poprzednie rejsy:

Recykling Rejs 2011 – Wrocław-Szczecin (odra.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2012 – Oświęcim-Gdańsk (wisla.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2013 – Tarnów-Szczecin (rejs2013.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2014 – Warszawa-Berlin (rejs2014.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2015 wzdłuż wybrzeża Bałtyku – Szczecin-Gdynia (baltyk.recykling-rejs.pl/)

Recykling Rejs 2016 – pętla żuławska i toruńska (recykling-rejs.pl/)

Zdjęcia z rejsów (do ew. wykorzystania w zapowiedzi wydarzenia): https://www.facebook.com/RecyklingRejs/photos_stream?ref=page_internal

W ciągu ostatnich 6 lat Dominik przejechał również rowerem dookoła Polski (wielka zbiórka elektrośmieci w ramach akcji Cycling Recycling 2016) oraz na trasach Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu Stop CO2 – Rusz się.

Znany też jest z wielu innych projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, np. akcji: Recykling daje owoce, EkoWalentynki, Kultura to Natura, Kwiaty za elektrograty czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.

Więcej informacji o inicjatywach Dominika Dobrowolskiego znajdą Państwo na stronie www.cycling-recycling.eu.

Dodaj komentarz